Tatra banka

Tatra banka je komerčná banka na Slovensku. Bola založená v roku 1990 ako prvá súkromná banka v tejto krajine. Bolo to meno bývalej banky, založenej v roku 1885. Svoje finančné operácie začala v decembri 1991. K 1.1.2018 mala 106 pobočiek, 16 obchodných centier a 3500 zamestnancov. Tatra banka je členom rakúskej spoločnosti Raiffeisen Bank International AG. Tatra banka ponúka jedny z najinovatívnejších denných bankových služieb v strednej a východnej Európe.

História tejto banky sa dá datovať až do rozdelenia Československa a vzniku mladej Slovenskej republiky. Od týchto časov sa banka snažila stále napredovať a modernizovať svoj bankový systém, čo sa im podľa nášho skromného názoru aj veľmi darí. Ich online a internet banking patrí medzi najprepracovanejšie a najvyspelejšie na slovenskom trhu. Online banking totiž neponúka len štandardné možnosti ako sú napríklad prevod peňazí, sledovanie zostatku alebo založenie sporenia, ale disponuje aj výbornými bezpečnostnými prvkami ako sú tvárová biometria alebo overovací kód, ktorý je zaslaný na vaše telefónne číslo ako prvok dvojstupňovej ochrany. Taktiež Tatra banka patrí medzi prvé banky, ktoré ponúkali platby mobilným telefónom prostredníctvom karty uloženej v elektronickej peňaženke. Nezaostáva ani za vývojom nových technických zariadení a svoje bankovníctvo prispôsobila napríklad aj na inteligentné hodinky (cepillo moldeador opiniones).

Ak stále máte pocit, že online svet nie je dosť bezpečný aby ste mu zdôverili vaše peniaze, môžete prístup do vášho účtu chrániť prostredníctvom hlasovej biometrie, čiže systém až po rozoznaní vášho hlasu umožní prístup k aplikácií alebo online bankingu. Ak robíte a riadite celý váš život z telefónu určite privítate veľmi dobre spracované aplikácie aj pre Android ale aj pre Apple smartfóny. Ako sme už spomínali, môžete prostredníctvom aplikácie nastavovať účty, zakladať ich ale aj rušiť. Môžete regulovať peňažný tok, čiže môžete previesť peniaze na akýkoľvek uložený alebo nový účet, ale aj nastavovať inkasá alebo trvalé príkazy. Hneď na prvý pohľad po bezpečnom prihlásení do aplikácie budete môcť zistiť, aký zostatok sa nachádza na vašich účtoch, či už bežných alebo sporiacich. Budete vidieť aké sú nastávajúce plánované platby a koľko z vášho účtu tak odíde peňazí. Môžete si dokonca nastaviť aj rôzne upozornenia, v prípade že chcete mať prehľad o akýchkoľvek transakciách na vašom účte (cera para el pelo).

Ale Tatra banka nie je len o inováciách. Medzi jej zásady patria aj férovosť čo sa odzrkadľuje najmä vo výhodných ponukách na úvery a hypotéky. V porovnaní s inými bankami možno bude úroková sadzba o čosi vyššia, ale za to budete mať zaručený výborný servis a kvalitné poradenstvo, kedykoľvek budete chcieť. Výhodou tejto banky je aj jej špecializácia na business klientov, ktorým ponúka špeciálne možnosti napríklad pri investovaní alebo prevode peňazí do zahraničia. Podielové fondy a dobropisy si môžete taktiež vybaviť priamo cez Tatra banku. A aby sme nezabudli, Tatra banka ponúka aj druhý pilier v dôchodkovom systéme, čiže budete môcť mesačne odkladať peniaze aj na lepší dôchodok. Bezpečné a variabilné fondy vám umožnia nastaviť si vaše portfólio tak, aby sa mu nič aj pri väčších výkyvoch finančného trhu nič nestalo a stále by ste boli v pluse. Výhodou pre predajcov áut je napríklad ponuka tejto banky v oblasti lízingu.