Prípravy na Vianoce

Pred Vianocami sa vždy akoby čas skracuje, aspoň ja mám vždy pocit, že je toho stále čoraz viac na vybavenie a ja mám stále len menej a menej času. Nákupy na poslednú chvíľu však nie sú vždy úplne tým najkatastrofickejším scenárom, ktorý Vás môže stretnúť. Ja napríklad občas pred štedrým večerom ešte rada skočím do obchodu a nakúpim ešte zopár maličkostí. Dôležité je však ozaj podotknúť, že sa jedná vždy len skutočne o maličkosti, a že doma už mam celú Vianočnú agendu zakúpenú a prípravu dokončenú. Ako s však dostať do štádia: Ako nakupovať a nezblázniť sa (escobas electricas sin cable)?

Cesta k takémuto štádiu nie je vôbec jednoduchá. Avšak mnohé veci som sa naučila práve vďaka mojej dcére. Akonáhle som už nebola na Vianoce len ja, ale začala som ich pripravovať pre našu dcéru, tak som sa aj začala na Vianočné sviatky tešiť úplne inak. Je zrazu úplne iné cítiť, že už je tá skutočná zodpovednosť pri príprave sviatkov na Vás. Že len na Vás záleží to, ako sviatky skutočne dopadnú. Pripravovať Vianoce pre dospelých je totiž úplne iné ako pripravovať Vianoce pre vlastné dieťa. Okrem toho, že je to zodpovednosť, je to určite aj radosť. A bez ohľadu na to ako veľmi čas rýchlo uteká, a ako veľmi ho je málo, všetky tie nákupy zrazu robíte s oveľa väčšou radosťou. Ak aj náhodou nemáte naozaj možnosť opustiť byt a Vaše novonarodené dieťa, vždy nájdete spôsob ako sa o všetko postarať a keďže dnešná doba Vám zaiste umožňuje nakúpiť aj z domu pomocou internetu. Aj príprava na Vianočné sviatky sa stala oveľa jednoduchšou a pohodlnejšou. Z mojej skúsenosti viem s určitosťou povedať, že za to ako dopadli naše prvé Vianoce, ale teda hlavne za to, že som všetko v kľude stíhala nakúpiť vďačím práve internetu.

Ako mama dnes už trojročnej dcéry však viem, že okrem internetu je vždy lepšie ak s nákupmi na Vianoce začnem o trošku skôr. Pravdaže, zas až veľmi skoro však nie, z jedného hľadiska je to samozrejme aj o tom, že ja by som napríklad nevydržala darček tak dlho schovávať, ale poznám aj príklady zo svojho okoliam, ktorým sa stalo, že až príliš skoro nakúpené darčeky aj zabudli nakoniec pod stromček dať, či niekedy dokonca zabudli kam vlastne darček schovali. Tiež začať s Vianočnými darčekmi príliš skoro nenesie v sebe také Vianočné čaro. Vianočný zhon a ten pocit, že sa Vianoce blížia však trošku pomáhajú kreativite. Ja napríklad cítim , že najkreatívnejšia som práve posledný deň pred Vianocami, ale ako som už vyššie uviedla naozaj sa musí jednať len o kúpu maličkostí. Veľké dary už musia byť doma schované. Dúfam, že aj tento rok dopadne, všetko ako má. Tento rok dokonca už má naša malá dcéra aj nejaké priania, ktoré by si od Ježiška želala. Dúfam, že ak sa jej splnia bude tak očarená ako si pamätám, že som očarená bola ako dieťa ja. Takže jednoznačná rada na záver! Na Vianoce sa určite nezbláznite ak budete mať deti, pretože vtedy sa určite budete blázniť celý rok. Šťastné a Veselé aspiradora de agua!