Požičiavanie peňazí

Pôžička vám umožňuje uskutočniť nákupy, ktoré budú splácané s budúcim príjmom. Znamená to, že rozhodnutia, ktoré urobíte dnes, budú mať vplyv na vás a vašu budúcnosť. Pochopením nákladov na vypožičiavanie a pomocou vedomých rozhodnutí o vypožičaní môžete efektívne spravovať svoje financie.

Vypožičiavanie, keď sa používa dobre, môže byť efektívnym finančným nástrojom; môže pomôcť financovať vaše vzdelanie, nákup auta, založenie podniku, nákup domu. Ak by to bolo zle využívané, pôžičky môžu viesť k vážnym finančným ťažkostiam.

Keď požičiavate, uzavriete istú zmluvu. Dlžník má teraz niečo hodnotné a súhlasí s jeho vyplácaním v budúcnosti, obvykle s úrokom. Úrok predstavuje náklady na požičiavanie. To znamená, že vás to stojí viac, ak si kúpite niečo s vypožičanými peniazmi, ako keď to urobíte s peniazmi, ktoré ste ušetrili. Dlh je dlžná suma peňazí.

Je pravdepodobné, že nejaký čas budete zvažovať nevyhnutnosť pôžičky. Ak si niečo môžete kúpiť bez vypožičania, povedzme pomocou existujúcich úspor alebo oneskorením výdavkov, môžete sa vyhnúť poplatkom spojených s úverom. Pri rozhodovaní o pôžičkách je dôležité poznať rozdiel medzi dobrým a zlým dlhom. Dobrý dlh je investíciou do vašej budúcnosti a má realistický plán na splatenie. Taktiež používa najlacnejší spôsob požičiavania peňazí (vrátane všetkých poplatkov Expresso). Zlý dlh zasahuje do budúceho bohatstva, je nedostupný – nemôžete splácať mesačné splátky. Používa sa na nákup položiek, ktoré nepotrebuje a zahŕňa požičiavanie peňazí na zaplatenie mesačných účtov.

Mali by ste sa zamyslieť nad tým, aký je účel vášho úveru. Potrebujete teraz minúť peniaze? Prečo sa rozhodnete požičať si? Mohli by vaše úspory pokryť nákup? Existujú alternatívy plánovaného nákupu? Mohli by ste nájsť cenovo prijateľnú alternatívu, ako napríklad druhú položku? Aké by boli pre vás relatívne výhody a nevýhody? Aké sú skutočné náklady na úver (ak máte k dispozícii online kalkulačky)? Aká je úroková sadzba na vypožičiavanie? Aké sú poplatky? Sú splátky dostupné pre vás teraz? V budúcnosti? (Zamyslite sa nad súčasnými a očakávanými zárobkami) Máte nárok na pôžičku bez úroku? Štát totiž poskytuje jednotlivcom a rodinám s nízkymi príjmami prístup k bezpečným, spravodlivým a dostupným úverom. Ak dokážete na všetky otázky odpovedať, a stále budete rozhodnutý si požičať peniaze quel café pour cafetière italienne, mali by ste byť informovaný aj o tom, kto je veriteľ a čo v danej zmluve naozaj bude zahrnuté.

Môžete si požičať od rôznych bánk a finančných inštitúcií. Ak chcete uzavrieť pôžičku, musíte poskytnúť identifikáciu, aby ste dokázali, že ste ten, kto hovoríte, že ste. Pri výbere typu úveru a veriteľa by ste si mali byť vedomí všetkých funkcií úveru a porovnať medzi rôznymi veriteľmi, aby ste sa uistili, že dostanete pôžičku, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ignorovanie problémov s dlhmi vás ich nezbaví. V skutočnosti ignorovanie dlhov znamená, že problém bude väčší, nie menší. Rýchle kroky a hľadanie pomoci sú v takomto prípade dôležité. Problémy s dlhmi znamenajú, že budete musieť začať splácať svoje dlhy. Zvážte dôsledky nesplatenia každého dlhu a ďalšej pôžičky. Môžete dať najvyššiu prioritu dlhom s najzávažnejšími následkami, napr. neplatenie nájomného by vás mohlo zanechať bez domova. Mohli by ste taktiež uprednostňovať dlhy s vyššou úrokovou sadzbou nad tými, ktoré majú nižšie úrokové sadzby.