Online banking

Online bankovníctvo vám umožňuje spravovať vaše peniaze online – cez internet pomocou počítača alebo mobilného zariadenia – namiesto toho, aby ste navštívili pobočku banky. Okrem toho, že ušetríte množstvo výletov do pobočky, si môžete zobraziť zostatky na účtoch, presúvať peniaze medzi účtami a oveľa viac. V skutočnosti môžete pravdepodobne dosiahnuť viac online, ako môžete na pobočke (a získať lepšie sadzby). Môžete tiež použiť služby tretích strán a aplikácie s ešte viac ponukami.

Na tejto stránke nájdete informácie o tom, ako začať bankovníctvo online – dokonca by ste mohli začať aj dnes. Budeme tiež zdôrazňovať niektoré bežné úlohy, ako je platenie účtov, ukladanie šekov pomocou mobilného zariadenia, získavanie úroku z bezplatného šetriaceho účtu, požičiavanie peňazí a iné (visseuse electrique pour tout le monde).

Ak práve začínate, existujú dva spôsoby, ako robiť online banking. Použite svoju existujúcu banku alebo si otvorte nový účet (možno s bankou, ktorá je iba online). Ak už máte bankový účet, ste na polceste. Takmer každá banka ponúka online služby – je to len otázka ich využitia. Prinajmenšom je dobré sa zaregistrovať v aplikácii alebo na webovej stránke vašej banky a môže sa stať, že sa môžete pozrieť aj do bánk, ktoré sú dostupné iba online.

Prihlásenie: Ak chcete spustiť bankovníctvo online s existujúcim účtom, musíte sa zaregistrovať pre elektronické služby. Vo väčšine prípadov ide len o to, aby ste sa dostali na internetovú stránku banky, pohľadali ste „Online Banking“ alebo niečo podobné a kliknutím na položku „Registrovať sa“ požiadali o používateľské meno a heslo.

Ak používate mobilné zariadenia, môžete tam urobiť všetko – len si stiahnite aplikáciu svojej banky a zaregistrujte sa a bude vám pridelené používateľské meno a heslo. Ak je proces pre vás mätúci, neváhajte zavolať (alebo navštíviť) svoju banku a požiadať niekoho, aby s vami prešiel celým procesom. Ak nemáte nijaký bankový účet (alebo chcete vyskúšať iba online banku), je čas otvoriť účet. Plne funkčný bankový účet vám umožňuje ušetriť veľa času a peňazí a online bankovníctvo vám pomôže ešte lepšie využiť váš čas. Iba online? Najskôr sa rozhodnite, či chcete používať iba banku online (ktorá nemá žiadne pobočky). Internetové banky majú väčšiu šancu ponúkať vyššie sadzby na sporiace účty a bezplatnú kontrolu. Fyzické pobočky však poskytujú cenné služby, ktoré nemôžete získať od banky, ktorá sa používa iba cez internet.

Kombinácia bánk: Dobrou správou je, že môžete mať to najlepšie z oboch svetov – použite účet v klasickej banke a otvorte účet v online banke. Internetové banky majú takmer vždy bezplatné účty (za predpokladu, že nebudete prečerpávať svoj účet), takže by vás to nemalo stáť nič viac za vedenie iného účtu. Ak chcete začať s online bankovníctvom, môžete začať otvorením svojho účtu online. Väčšina bánk vám teraz umožňuje úplne dokončiť svoju aplikáciu online. Potrebujete nápady na to, kde otvoriť účet? Najlepšie je preskúmať a nájsť banku, ktorá naozaj vyhovuje vašim potrebám (comparatif perceuse visseuse sans fil).

Jednou z najužitočnejších funkcií online bankovníctva je bezplatná platba online. Namiesto písania šekov a odosielania platieb poštou, môžete nechať svoju banku vybaviť všetko pre vás – a navyše ušetríte peniaze. Zistite, ako zaplatiť účty online. Online banky sú tiež skvelé miesto pre vaše úspory.