Nakupovanie v New Yorku

Otváracie hodiny sú na Manhattane veľmi flexibilné – niektoré obchody sú otvorené 24 hodín denne. Väčšina z nich je však otvorená od 10:00 do 21:00 od pondelka do soboty a od 11:00 do 19:00 v nedeľu. To znamená, že budete mať dosť času na nakupovanie bez toho, aby ste museli sledovať čas.

New York City je tiež domovom Fifth Avenue, jednej z najznámejších ulíc pre nakupovanie na svete. Dizajnéri ako Calvin Klein, Prada, Armani, Hugo Boss a Dolce & Gabbana majú svoje hlavné obchody tu a práve čakajú na vás, aby ste si vybrali najnovšie ponuky. Menej nákladné, ale rovnako veľké maloobchodné reťazce, z ktorých budete veľmi nadšení v New Yorku sú napríklad Abercrombie & Fitch, Hollister, Footlocker, Nike na Fifth Avenue, adidas, Apple a H&M. Jedna vec je istá, že nebudete chodiť domov s prázdnymi rukami (miglior tagliasiepi elettrico)!

Mnoho outletov v okolí NYC má niekoľko skvelých obchodov, ktoré môžete využiť – môžete nájsť výpredaje s až 80% zľavou z ceny! Položky, ktoré sú k dispozícii v predajných centrách, často obsahujú niektoré kolekcie z minulého roka a tiež vydania, ktoré sú špeciálne vyrobené pre predajné miesta v predajniach. Cesta do obchodného domu by určite mala byť na vašej nákupnej trase v New Yorku! Nájdete tiež úžasné ponuky, ak cestujete mierne mimo Manhattanu, čo môže naozaj byť dlhší výlet!
Ak chcete ešte lepšie ponuky, nezabudnite sa pozrieť na vzorky predaja v NYC. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto, prečítajte si ďalšie riadky.

Všetky ceny uvedené na tovare v New Yorku nezahŕňajú dane z predaja. Musíte pridať 8,875% dane z predaja na celkový počet všetkých nákupov. Toto číslo sa skladá z dane z predaja mesta New York (4,5%) a dane z predaja štátu New York (4,375%). Niekoľko outletových centier, napríklad Jersey Outlets, sa nachádzajú mimo mesta z tohto dôvodu, tu sú znížené sadzby dane na väčšine tovaru a žiadna daň z predaja nie je platná na oblečenie či iné položky!

Som si istý, že ste všetci počuli o slávnych obchodných uliciach ako Fifth Avenue a Broadway. V Macy’s, najobľúbenejšom obchodnom dome v meste, nájdete všetko, po čom by vaše srdce mohlo túžiť pod jednou strechou. Meatpacking District, na druhej strane, je zasvätený tip, ktorý sa pomaly ale iste vyvinul do najnovšej módnej štvrti v New Yorku (miglior decespugliatore a scoppio).

Luxusné nakupovanie na Fifth Avenue v New Yorku. Piata Avenue – spájame luxus a pôvab s touto svetoznámej ulicou, najmä s časťou v New York’s Upper East Side. Bohatí a slávny žijú a nakupujú tu, pretože táto ulica spolu s Madison Avenue, ktorá vedie paralelne k nej, sú plné vlajkových predajní všetkých najväčších dizajnérov. Ak chcete nakupovať v Calvin Klein, Prada alebo luxusných obchodných domoch, Bergdorf Goodman a Saks, alebo jednoducho chcete okenný obchod, ste absolútne na správnom mieste. Dokonca aj vtedy, keď sú obchody mimo vášho rozpočtu, nemali by ste si nechať ujsť návštevu Piatej Avenue pri nakupovaní v New Yorku. Stačí vidieť slávny NikeTown a obrovský obchod Apple, rovnako ako Abercrombie & Fitch! K dispozícii sú aj obchody s nižšími cenami, ako napríklad H&M, medzi všetkými luxusnými predajňami.