Ako vybrať správne školskú tašku?

Hurá do školy?! Zvolá nie jeden z prváčik, ktorý sa často na svoje začiatky v škole teší. Rodičia už často tak nadšení nie sú. Možno je to práve z dôvodu, že si uvedomujú aké všetky neodkladné povinnosti ich čakajú. Jednou z tých zásadných je napríklad kúpa školskej tašky. Mohlo by sa zdať, že sa nejedná o tak závažný počin. Avšak dnešný trh už vôbec neponúka na výber len dve či tri možnosti. Na trhu je ďaleko viac typov školských tašiek, a preto sme sa Vám rozhodli priniesť zopár typov ako (lisseur a cheveux) si poradiť pri jej kúpe.

Prvá rada, dbajte na zdravý vývoj detskej chrbtice. Všímajte si, či batoh, ktorý sa Vám na prvý pohľad páči má pevnú, anatomicky tvarovanú chrbtovú oblasť a primerane široké, vypchaté alebo posilnené popruhy. K takým to typom patria batohy presne určené pre študentov a žiakov základných škôl. Dôležité je všímať si aj váhu a veľkosť školského batoha. Je veľmi dôležité, aby nebol batoh príliš ťažký. Normy dokonca gramáž batohov majú skutočne odstupňovanú. Napríklad pre prvý stupeň základnej školy sa odporúča 1200 g, pre druhý 1400g. Ľahší školský batoh je pre deti, hlavne tie mladšie ozaj výhodnejší. Okrem váhy dbajte aj na veľkosť školskej tašky. Je pochopiteľné, že školská taška by mala byť primerane veľká. Teda tak veľká, aby ju dieťa dokázalo vziať samé, ale zase nie tak malá, aby sa do nej nezmestili školské potreby. Pozor na to, že školské batohy by mali obsahovať výrazné ochranné, bezpečnostné prvky ako sú odrazky, farby, reflexné prvky, atď. Nezanedbajte to! Ide predsa o vaše deti a ich bezpečnosť.

Dôležité je, aby bolo dieťa vidieť aj za slabej alebo horšej viditeľnosti napríklad za hmly, dažďa, večer, podvečer a podobne. Nakupujte pozorne a opatrne. Vždy sa pri nákupe spýtajte, aké skúsenosti majú predajcovia so školskou taškou, či prípadne bola súčasťou nezávislých testov a tak budete mať kľudné svedomie, keď si ho nakoniec vaše dieťa zoberie do školy. Radšej sa oplatí zaplatiť o pár eur viac a byť si istý, že vaše dieťa nebude mať pokrivenú chrbticu alebo sa mu nevysypú pomôcky na cestu alebo chodbu. V neposlednom rade si dajte pozor na funkčnosť školskej tašky. Pre Vaše dieťa je zaručene lepšie ak je školský batoh rozdelený do niekoľkých priehradiek, ak má napríklad zviditeľnené miesto na rozvrh hodín, pútko na držanie v ruke, vrecko na fľašu, či vrecko na desiatu meilleur seche cheveux diffuseur.

Všetky vyššie spomenuté veci určite uľahčia používanie batohu Vášho školáka. Určite pre vaše dieťa ale bude zaručene najdôležitejšie to, ako bude jeho prvá školská taška vyzerať. Čiže určite dizajn pri výbere nepodceňujte. Tu by mal mať hlavné slovo pri výbere určite nositeľ a teda Vaše dieťa. Ak však chcete ušetriť nedajte sa zlákať aktuálnym tematickým postavičkám z filmov, či rozprávok. V takýchto prípadoch sa často stáva, že prejde jeden školský rok a batoh už nie je taký úžasný a obľúbený, nakoľko aj obľúbená postavička sa zmenila. Čiže ak môžem v tomto smere poradiť, skúste si vyberať nadčasovejšie dizajny školských tašiek. Aj keď je mi jasné, že deti sú pri svojich výberoch niekedy tvrdohlavé. Teraz už mi nezostáva nič iné len Vám zaželať veľa úspechov v škole a samozrejme spokojné nosenie.